Postavička Quistis Cirkus na prodej
kreativita s ručením omezeným

Veni vidi... Pars

I spent a little while googling for a reason why I couldn't copy text from Photoshop CS5 and then paste it into another program (Visual Studio in my case).

The behavior was new since CS5 - I've been copying text out of Photoshop for as long as I can remember. It's part of my routine as a web developer.

Seznam všech zápisků

Seznam všech recenzí

Oblíbené odkazy

Konec jedné etapy

31. leden 2017

Když už vám dojdou síly k činnosti, která vás živila celou dekádu.

Tento den si musím dobře zapamatovat a to hlavně kvůli tomu, proč jsem k takovému rozhodnutí dospěla. Dnes jsem totiž ukončila svou živnost na grafické a kresličské práce.

Hlavním důvodem bylo prozření (nebo spíš došlá trpělivost), že většina toho co jsem doposud vytvořila jako zakázku, nevycházelo ze mne. To bývá vždy jen první návrh, kdy máte hlavu plnou nápadů a jednoduše to „vyblejete“ na papír. Proces který ovšem následuje je přetvoření vaší vize v něco úplně jiného. Samozřejmě, to je prostě postup ke spokojenosti klienta, ale vaše spokojenost s výsledkem je potom o to horší. Když už dospějete do fáze, že se pod svou práci nechcete ani podepsat, je rozhodnuto. Aspoň pro mne bylo, jelikož jsem sentimentální a některé věci jsou mi proti srsti.

Paradoxně svobodu ve tvorbě nenaleznete ve svobodném podnikání, což i tak je fiktivní pojem v naší zemi. A celá tahle kombinace je demotivující.

Svou lásku ke kreslení bych si ráda zachovala a proto jsem se rozhodla projít detoxikací tvoření pro ostatní a najít opět chuť tvořit kvůli sobě.

Tolik příběhů, které mi poletují hlavou a neprojdou přes blok umístěný někde napůl cesty z mozku do ruky. Je to jako, když vás něco svědí, ale nevíte kde a když už si myslíte, že jste to místo našli, podrbání nepomáhá.

zpět na Zápisky
8/10
7/10
8/10