Postavička Quistis Cirkus na prodej
kreativita s ručením omezeným

Veni vidi... Pars

I spent a little while googling for a reason why I couldn't copy text from Photoshop CS5 and then paste it into another program (Visual Studio in my case).

The behavior was new since CS5 - I've been copying text out of Photoshop for as long as I can remember. It's part of my routine as a web developer.

Seznam všech zápisků

Seznam všech recenzí

Oblíbené odkazy

Mad Max: Fury Road

20. květen 2015

Postapokalyptická akční šílenost, která skončí až se závěrečnými titulky.

Jestli jste filmový fandové mého kalibru a tudíž máte za roky svého života zhlédnutý pomalu každý film, který se dostal na jakékoliv záznamové médium, tak jistě usoudíte, i přes prvotní odpor k samotnému ztvárnění Maxe, že se jedná o povedený film.

Fanynky Toma Hardyho se ode mne ale žádné chvály na jeho účet nedočkají. Tom není špatný herec. V Lawless se mi líbil a těšila jsem se, co přinese do Mad Maxe. Ale zlí scenáristi museli zas žhavit hlavy natolik, až se jim přehřáli spoje a udělali z Maxe tichého průvodce po krásách pouště.

Celou tu parádu by s přehledem odřídila Charlize Theron sama. Její herecké umění mě nepřestává bavit. Furiosa byla kvalitní postava, která mi přišla lepším adeptem na hlavní roli, než samotný Max. Ten v tomto případě byl spíš jen takový přicmrndávač.

Po prvních pár minutách, kdy mi v hlavě vyplula vlna otázek k dění na plátně, mě čapl rychlý spád za ruku a dotáhl mě až k závěrečným titulkám. Film je sice zábavný, ale hraje hodně na akci. Počáteční náznaky Maxova šílenství zasypal akční zbytek filmu.

zpět na Filmy
8/10
7/10
8/10